fbpx
Саломе Зурабишвили
Фото: president.gov.ua
Фото: Engin Akyurt/Pixabay
Фото: МИА

Tag: убиства

Еден загинат и четворица ранети во напад во седиштето на ЈуТјуб

Вооружена жена упадна денеска во седиштето на компанијата ЈуТјуб во градот Сан Бруно во Калифорнија при што ранила најмалку четири луѓе, соопшти полицијата. Жената која го извршила нападот е пронајдена ...

Чуварот не му се спротивставил на напаѓачот во средното училиште во Флорида

Полицаецот чувар Скот Питерсон, кој бил на должност во средното училиште во Флорида кога поранешниот ученик Николас Круз уби 17 лица, стоел околу четири минути пред зградата и не влегол ...

Масовни протести во САД за промена за законот за оружје

Американските ученици и нивните родителите деновиве почнаа масовни протести против слободната продажба на оружје со барање до законодавците да се направи итна ревизија на Законот за да запре крвопролевањето по ...

Сириските бунтовници тврдат дека во напад на владините сили загинале 23 цивили

Сириски бунтовнички организации обвинија дека 23 цивили, меѓу кои и четири деца, биле убиени во денешните воздушни напади на владините сили врз преградието на Дамаск, Источна Гута. Источна Гута е едно од ...

Убиствата како реалити шоу!

Медиумските „црни хроники“ секојдневно се полни со пукање, убиства, тепачки... Во Македонија криминалот во медиумите стана „нормален“, како вестите од типот дека Кардашијан не носела градник, дека мажот ја изневерува ...

Page 2 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER