fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: ЗА

Ахмедовски: Да гласаме за држава по европски правила

 Министерот без ресор кој е одговорен за спроведување на стратегијата за интеграција на Ромите, Аксел Ахмедовски денеска на прес-конференција по повод претстојниот референдум од Делчево се обрати до сите граѓани ...

Столтенберг дојде да нѐ поттурне да кинисаме кон идинината, време е и сами да се поттурнеме

Норвежаните и скандинавците воопшто се посебна школа во дипломатијата. Директни, аргументирани и чесни во пристапот, со голем капацитет за објективна дистанца во согледувањето и прагматичност и ефикасност во решавањето на ...

Триесетина партии се обединија со повик да се гласа ЗА на референдумот

Околу 30 политички партии се обединија вечерва во коалиција што ќе упати повик до граѓанките и граѓаните да гласаат ЗА на референдумот, за евро-атлантска иднина на Македонија, преку прифаќање на ...

фото: Роберт Атанасовски

Војна

Што ќе се случи ако Референдумот не успее? Парламентот ќе го прими на знаење резултатот, ќе се отвори глупава, мачна и долга анти-дебата која ќе ја прекине Талат Џафери и ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER