fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: партии

Војо Маневски

Селектирање

ВОЈО МАНЕВСКИ Седиме пред телевизорите, следејќи го Светското првенство во фудбал и како на огледало ни се појавуваат сите карактеристики на светот денес. Игра која е повеќе од спортски натпревар ...

Реакции и препукувања на партиите за 20 годишнината од Охридскиот Рамковен договор

По повод одбележувањето на 20 годишнината од Охридскиот Рамковен договор, со свои ставови и реакции се огласија дел од партиите, преку соопштенија и прес-конференции. Од СДСМ на прес-конференција со став ...

БЕЗ ФИЛТЕР: Националните пред партиските интереси (видео колумна)

Дополнителното одложување на изборите во надеж дека ќе се добие на време и ќе се добие некој процент повеќе популарност кај гласачите оди на сметка на националните интереси. https://youtu.be/3lfDQo14A8g Националните ...

Докторката во партиска униформа

Навидум добронамерна докторка, со совети за чекори што и онака се подразбираат и секако се преземаат, во услови на здравствен систем што го разори нејзината партија, д-р Нелоска тргна во ...

Македонска иднина или небиднина

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Сѐ почесто се гледам со разочарани и гневни луѓе, од кои многумина запознав во бескрајните поворки од луѓе што демонстрираа против страховладата на Груевски и Фамилијата. Ги ...

Крвав ќар

Гледам една фотографија од трибините на фудбалското игралиште во Тетово и... Молам? Фудбалски стадион? Тоа ледината со неколку реда скалесто наредени клупи наоколу, тоа го викате стадион? Аха, добро... Вие ...

Триесетина партии се обединија со повик да се гласа ЗА на референдумот

Околу 30 политички партии се обединија вечерва во коалиција што ќе упати повик до граѓанките и граѓаните да гласаат ЗА на референдумот, за евро-атлантска иднина на Македонија, преку прифаќање на ...

Партиите го договараат изборниот модел

Најголемите парламентарни политички партии работат на усогласување на ставовите за измените на изборните закони со кои е опфатен и изборниот модел. Од владејачката СДСМ се изјаснија дека се за една изборна ...

Page 2 of 6 1 2 3 6

CIVIL MEDIA NEWSLETTER