fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Штип

Ковачевски: Победа на Европскиот фронт и членство во ЕУ во наредниот мандат

„Нашиот фокус е што побрза интеграција на земјата во ЕУ и нема да не поколеба токсичниот популизам и автократските тенденции, ниту лажните вести“, порача претседателот на СДСМ и премиер, Димитар ...

Бочварски од Штип: Ако пред 10 години капиталните инвестиции беа 270 милиони евра, сега се над 460 милиони

„Еве само за споредба ако пред десетина години капиталните инвестиции изнесувале не повеќе од 270 милиони евра, минатата 2022 година имавме рекорд, и тие изнесуваа 465 милиони евра, а само ...

Иван Јорданов, градоначалник на Штип (фото: Биљана Јордановска/ЦИВИЛ)

Градоначалникот на Штип, Јорданов, на средба со ЦИВИЛ: Нема дилеми за поддршка на мултикултурата и европските вредности

За градоначалникот на Штип, Иван Јорданов, нема дилеми дека треба целосно да се поддржат активностите поврзани со мултикултурата и европските вредности, став кој беше недвосмислено изнесен на средбата со претставниците ...

илустрација: Зоран Кардула

ЦИВИЛ денеска во Штип за перспективите на мултикултурализмот

ЦИВИЛ продолжува со серијата средби со градоначалници за соработка и организирање јавен настан на тема „Граѓански дијалози за предизвиците и перспективите на мултикултурализмот и европските вредности на локално и национално ...

Министерство за транспорт со реакција до Јорданов: Очигледна е нервозата на најнеуспешниот градоначалник поради слабата работа во Штип

По денешната прес-конференција на штипскиот градоначалник Иван Јорданов за неасфалтирање на три улици во штипската населба Автокоманда од фирма која е избрана од Министерството за транспорт и врски, од ресорното ...

Војо Маневски

Шалом Ефраим

пишува: ВОЈО МАНЕВСКИ Проучувачите на старите записи и книги велат дека светот неколкупати бил уништуван од божјата волја. Се налутил створителот и пуштил голема вода и го потопил светот. Само ...

Неповторлива шанса за граѓанските новинарки и новинари

Заинтересираните за претстојните семинари за граѓанско новинарство на ЦИВИЛ имаат неповторлива и уникатна шанса да се стекнат со потребните вештини за мониторинг на претстојниот референдум. Семинарите што ќе се одржат ...

Page 1 of 7 1 2 7

CIVIL MEDIA NEWSLETTER