fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Министерство за одбрана

Шекеринска: Фокусирани сме на решение, на шанса за нашата држава и нема да дозволиме невнимание тоа да го уништи

Фокусирани сме на решение, на шанса за нашата држава, и нема да дозволиме невнимание тоа да го уништи, изјави денес во Битола, заменик претседателот на Владата и министер за одбрана ...

Шекеринска: Македонија кредибилен партнер на НАТО

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска очекува на претстојниот Самит на НАТО во јули во Брисел да бидат верификувани промените во Македонија и исполнувањето на најголемиот дел од поставените важни задачи.  ...

МО преку јавен повик доделува грантови за здруженија на граѓани и фондации

Министерството за одбрана (МО) првпат објавува јавен повик за распределба на средства за финансиска поддршка на проекти на здруженија на граѓани и фондации. Средствата во висина од три милиони денари ...

Каква е поставеноста на командниот кадар во АРМ?

Врз основа на добиените сознанија и објавените текстови од експерти на порталот ЦИВИЛ Медиа, во неколку колумни и написи до сега, беа изнесени многуте нелогичности и неправилности во унапредувањето и поставувањето ...

Радмила Шекеринска | фото: Б. Јордановска/ЦИВИЛ

Шекеринска не одобрила купување на луксузно возило

Министерството за одбрана на Република Македонија, ја демантираше информацијата дека министерката Радмила Шекеринска ќе купи луксузно возило од буџетот на министерството. Во веста која се појави вчера на неколку медиуми, ...

Генерали во две редици збор

Животот во мал град ме оддалечи од лицата со кои некогаш сум работел, но  пред некој ден додека бев во Скопје се сретнав со многу поранешни колеги. Посебно ме изненади ...

Шекеринска – Харадинај: Одлична соработката меѓу Македонија и Косово

Македонија и Косово се две пријателски земји, чии односи се базираат на меѓусебно почитување, доверба и отвореност за соработка, заклучија на денешната средба министерката за одбрана Радмила Шекеринска и косовскиот ...

Page 3 of 4 1 2 3 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER