fbpx
Германскиот министер за одбрана Борис Писториус
Џулијан Асанж беше инспирација за голем број протести низ светот (фото извор: Wikimedia Commons)
Фото: Зеленски на Х
Фото: Фејсбук ЕУБАМ
Фото: скриншот од веб страницата на Фондацијата
Фото: МИА архива

Tag: Влатко Ѓорчев

Пердуви летаат околу тронот на Мицкоски

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Се ниша партискиот престол на Мицкоски... Уште првиот ден по неговиот избор на валандовскиот конгрес на 23 декември 2017 година, незадоволните сениори во партијата речиси отворено говореа ...

Добро утро со Орданоски

Политиката е ќорава кога улицата е слепа

Пишува: Сашо Орданоски  Вчерашен цитат од изјавата на Влатко Ѓорчев за focus.mk: „Новиот претседател Мицковски сака да покрене иницијатива за политички дијалог и ние сакаме комуникација со СДСМ, но денешната одлука ...

????????????????????????????????????

Ѓорчев им се налути на СДСМ зашто спроведуваа(т) вмровски методи!

Набројувачот на изборните победи на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, потфрли на овие локални избори. Наместо еуфорично да набројува, како што знае и умее: „Во првиот круг победивме во Илинден, Петровец, Сопиште..., ...

Смаиловиќ: Ксенофобија и говор на омраза и на собраниската комисија!

„Во Македонија, всушност, се собираат потписи против имагинарни кампови, имагинарни бегалци, за нешто, што не постои!“, изјави за ЦИВИЛ Медиа, Мерсиха Смаиловиќ, генерален секретар на невладината организација „Легис“, којашто беше ...

Стратегија, полемика, интерпелација, спинување…

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ вчера во Собранието поднесоа интерпелација за министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, поради Предлог нацртот на стратегијата за интеграција на бегалци и на странци 2017-2027 ...

Отворена седница на ДИК: Одбиен првиот приговор на Беса

„Со седум гласа ‘против’ и два ‘за’ е одбиен приговорот на политичката партија Беса за Избирачкото место 2333/1 во Арачиново во Изборна единица 2“, констатираше претседателот на ДИК, Александар Чичаковски, ...

Наградата „Жан Моне“ за фоторепортерот Роберт Атанасовски и постхумно за новинарот Влатко Ѓорчев

На годинешното 14-то доделување на наградите „Жан Моне“, кои ги доделува Европската унија - за најдобри достигнувања во известувањето за прашања што се однесуваат на ЕУ и пристапувањето на земјата ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER