fbpx
Милорад Додик
epa09691384 Former Ukrainian president Petro Poroshenko attends a court hearing in the Pechersky district court on suspicion of treason and financing of terrorism, in Kiev, Ukraine, 17 January 2022. Poroshenko was summoned on 17 January 2022 to the Pechersky District Court for choosing of restraint with incrimination him the high treason and attempted looting of national values.  Poroshenko was arrested upon entry into Ukrainian territory, as instructed by the Ukrainian Prosecutor-General.  EPA-EFE/OLEG PETRASYUK
претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лејен има план...
epa09456826 Investigators at the scene following a fire at a hospital for Covid-19 patients in Tetovo, Republic of North Macedonia, 09 September 2021. At least fourteen deaths have been reported by the Ministry of Health when a fire, thought to have been triggered by oxygen cylinders that provide oxygen to patients with a more severe clinical case of Covid-19, broke out at the hospital.  EPA-EFE/Georgi Licovski

Tag: „За заедничка Македонија“

Неделна анализа: Македонија без влада – заробеник на политички игри!

Четири месеци по изборите, Македонија тоне во политички игри, притисоци, хаос... Наместо излез, со нова влада, којашто ќе го исчисти криминалот и корупцијата во државниот апарат, таа ја живее најкомплексната ...

Црна револуција: „Не за ЕУ!“

Од извици и песната „Македонија цела да е!“ - до детски песнички за Хан, се слушаа на денешниот протест на иницијативата „За заедничка Македонија“. Граѓански новинар кој посака да остане ...

Иванов не сака средба, му ги нуди на Хан – Дурловски и „Бетмен велит“?!

„Почитувајте ја демократијата и парламентарното мнозинство, не ги разгорувајте меѓуетничките тензии“, порача еврокомесарот Јоханес Хан, на својот Твитер профил, пред слетувањето во Скопје. Во неговата официјална работна агенда за денеска ...

Притисоци, уцени и закани врз студентите и средношколците!

Поддржувачите на идејата „За заедничка Македонија“, продолжуваат со обидите да го зголемат бројот на демонстранти со притисок, злоупотреба, манипулација, режирани сцени и уцени на студентите. И, што е уште позагрижувачки, ...

Иницијативата „За заедничка Македонија“ мобилизира и во студентските домови!

Иницијативата „За заедничка Македонија“, со поддршка на владејачката структура, повикува од денеска да ѝ се приклучат и студентите. „Иднината е во младите, а ние младите кажуваме НЕ за Тиранската платформа. ...

Page 1 of 2 1 2

CIVILMEDIA NEWSLETTER