fbpx
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф

Tag: МЦМС

Анкета МЦМС: Мнозинство граѓани ќе излезат да гласаат на референдумот, поддршка би дале 41,5 процент

Поддршка на референдумското прашање „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО, со прифаќање на Договрот помеѓу Република Македонија и Република Грција“ би дале 41,5 проценти, а против се изјасниле ...

Талески: Евроинтеграциските процеси ќе ја подобрат економијата во државата

„Македонија беше во една длабока политичка криза, имавме срозани институции, демократијата беше во слободен пад, имаше големи и страшни проблеми со владеењето на правото, селективна правда, нарачани апсења и политички ...

Заев: Избравме демократија, еднаквост и владеење на правото на патот кон ЕУ

Конференцијата „Македонски перспективи: Како до Европа?“ во организација на ЦИВИЛ и МЦМС отвори нов вид на политички дијалог на приоритетни прашања за иднината на државата што зависат и од нејзиниот ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER