fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: прегласување

Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)

Утре прегласување на седум избирачки места во петтата и шестата изборна единица

Сѐ е подготвено за утрешното прегласување за Парламентарните избори на седум избирачки места, по две во општините Долнени и Крушево, и по едно во Охрид, Струга во петтата изборна единица, ...

ДИК ги соопшти освоените мандати за пратеници без 5 и 6 ИЕ – таму ќе се прегласува в среда

Државната изборна комисија (ДИК) денеска ги соопшти освоените мандати за пратеници во новиот парламентарен состав по изборите одржани на 8 мај годинава. Како што информира претседателот на ДИК, Александар Даштевски, ...

Одбиени седумте тужби од коалицијата Европски фронт, ќе се прегласува на 22 мај

Управниот суд до доцна во ноќта расправаше по тужбите на одлуките на Државната изборна комисија – ДИК за неколку избирачки места поднесени од коалицијата Европски фронт. Од судот соопштија дека ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER