fbpx
Фото: МИА архива
Димитар Ковачевски
Фото: Социјални мрежи
Фото: МИА архива
Фото/ принтскрин

Tag: Арбен Таравари

Али Ахмети во Чегране, јануари, 2023 (фото извор: ДУИ)

На повидок коалиција на сите проевропски политички сили. Што значи и дали е возможен Фронтот за ЕУ за кој говори Али Ахмети?

НАЗМИ АБДУРАХМАНИ Најавата за проширување на парламентарното мнозинство со Алијансата за Албанците (АА), внатрепартиските во Демократската унија за интеграција (ДУИ), како и повиците Али Ахмети, за формирање на сојуз за ...

Ахмети за „огнената група“: Имаат погрешен пристап кога ме претставуваат како Ким Џонг-ун

Без разлика на критиките за функционирањето на партијата „огнената група“ не се исклучува од Демократската унија за интеграција (ДУИ), изјави денеска претседателот на ДУИ, Али Ахмети. Тој рече дека нивниот ...

Фото/ Миа

Ковачевски за средбата во Тирана: Го сметам за позитивен секој разговор за задржување на курсот на евроинтеграциите

Секој разговор на човек докажан пријател и евроатлантист кој го има со политички чинители од нашата држава во насока на градење пријателство и добрососедство, во насока на задржување на курсот ...

Фото/ Еди Рама од фејсбук профил со лидерите на албанските политички партии

Здравица на средбата кај Еди Рама

Албанскиот премиер Еди Рама на Фејсбук сподели фотографија од средбата со лидерите на албанските политички партии во Северна Македонија. Лидерите на албанските партии вечерва се во Тирана на средба со ...

Премиерот на Албанија, Еди Рама (фото извор: ФБ профил на Еди Рама)

Советникот на Еди Рама, Ендри Фуга за ЦивилМедиа: Средба во Тирана ќе има, но нема некој посебен план или агенда

Премиерот на Република Албанија Еди Рама ги покани лидерите на албанските партии во Северна Македонија на неформална средба, која ќе се одржи утре. Редакцијата ЦивилМедиа разговараше по телефон со Ендри ...

Таравари: Разочарувањето е големо, реформи нема, ни треба експертска влада…

Постојат многу причини и поводи да се разговара со д-р Арбен Таравари. Тој е актуелен градоначалник на Гостивар и генерален секретар на Алијансата за Албанците. Пошироката јавност го запомни како ...

Таравари: Алијансата за Албанците ќе го поддржи референдумот, но ќе продолжи да ја критикува владата

ЦИВИЛ Медиа разговараше со Арбен Таравари, градоначалник на Гостивар и висок претставник на Алијансата за Албанците, за прашања поврзани со Референдумот, ставот на Алијансата за Албанците, за национализмот и говорот ...

Акција – интеграција во Полошкиот регион

ЦИВИЛ одржа средба со градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари, но и повеќе средби со граѓанките и граѓаните на Тетово, Врапчиште и Гостивар. По успешните средби со локалните власти, невладините, медиумите и ...

Таравари: Нападот на наставниците во гостиварската гимназија досега невиден настан

Насилството што се случи во дворот на гостиварската гимназија е невиден срам што никогаш не се случил во историјата на Гостивар, е оценката на градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари, ...

Page 4 of 5 1 3 4 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER