fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: Арбен Таравари

Заев: Новиот предлог од Алијансата за Албанците беше неприфатлив

Премиерот Зоран Заев изјави дека предлозите за испразнетите министерски места се испратени до Собранието на Република Македонија и оти предлогот на Алијансата за Албанците за министерското место за здравство бил ...

Беким Татеши нов министер за здравство?!

Неофицијално дознаваме дека извршниот директорот на Клиниката за очни болести, д-р. Беким Татеши, ќе го замени министерот во заминување Арбен Таравари. Таравари на локалните избори, во вториот круг ги доби ...

ДНЕТ со поддршка на градоначалничката кандидатура на Таравари

Кандидатот за градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, од Алијанса за Албанците и претседателот на Движењето за национално единство на Турците, Ердоган Сарач, потпишаа меморандум за соработка пред вториот круг за ...

Таравари: Одлуката за кандидирање за градоначалник на Гостивар е моја!

Со министерот во заминување Арбен Таравари разговаравме за состојбите во здравството, неговата одлука за повлекување од министерската позиција, кандидатурата за градоначалник и за внатрепартиските случувања.  https://www.youtube.com/watch?v=y7bH9LO7k1Q ЦИВИЛ Медиа: Каква е ...

Села: Со Таравари ќе одиме на победа

„Ја поддржувам кандидатурата на Арбен Таравари за градоначалник на Општина Гостивар, бидејќи ние на овие локални избори што ќе се одржат наскоро, ќе настапиме со најдобрите кадри за да победиме“, ...

Шуто Оризари конечно, ќе добие гинеколог!

Конечно во амбулантата во Шуто Оризари ќе работи и гинеколог, со што ќе се реши долгогодишениот проблем и ќе се обезбеди континуирана гинеколошка здравствена заштита за жените од Општината, сопштуваат ...

Смена на директорите на скопски клиники

Нино Васев е нов директор на Клиниката на онкологија, Илија Панговски е назначен за в.д. директор на Клиниката за неврохирургија. Најавена е и сменана директорката на скопската Клиника за гинекологија, ...

Page 5 of 5 1 4 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER