fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: Арбен Таравари

д-р Арбен Таравари, градоначалник на Гостивар

Таравари: Ставот на Мицкоски дека не комуницирам со партии од владеjачкото мнозинство е многу ригиден и неполитички

Најавениот прекин на комуникацијата на опозицискиот лидер Христијан Мицкоски со власта, за пратседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, е многу ригиден и неполитички. Таравари во интервјуто за ЦИВИЛ Медиа, ...

Таравари: Алијанса е алтернативата која Aлбанците ја гледаат како партија што треба да ја смени ДУИ

Претседателот на Алијансата за Албанците (АА), Др. Арбен Таравари во интервју за ЦИВИЛ Медиа, зборуваше за политичките актуелности во земјава. Според Таравари, во ситуацијата во која се наоѓа државата во ...

Таравари во целост ги поддржува активностите на ЦИВИЛ за поддршка и промоција на мултикултурата и европските вредности

Претставници на ЦИВИЛ денеска се сретнаа со градоначалникот на општина Гостивар, д-р Арбен Таравари, и му го претставија проектот „Заедно за подобра иднина“ кој се спроведува со поддршка од МНР ...

Во земјава оперираат служби, банди и шпијунарија за запирање на европските надежи, сакам да верувам дека Павле Т. не е еден од нив

Страшно ме нервира Павле Трајанов со „цепидлачките“ изјави од типот: „прво да ја видам програмата на Таравари, па после ќе одлучам дали ќе гласам.“ Прво, Павле Т. не е премиер; ...

Во завршна фаза се преговорите за ново владино мнозинство

Пред објавување на конечниот договор околу проширувањето на владиното мнозинство, лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски ќе одржи средба со претставници на сегашните коалициски партнери на која ќе ги ...

Ковачевски: Мора да се обединиме околу концептот за европска Македонија

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска  нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. -Работната група која едногласно ја формиравме ...

ФОТО: ЦИВИЛ

Таравари утре на средба со премиерот за евентуален влез во владина коалиција

Премиерот Димитар Ковачевски утре, најверојатно во Владата, ќе има средба со лидерот на Алијансата за Албанците (АА), Арбен Таравари, на која ќе се разговара за евентуален влез на партијата во ...

Таравари – Агелер: Интеграцијата на Северна Македонија во ЕУ е единствениот пат кој гарантира развој

Предложените мерки од страна на Алијансата на Албанците за владеење на правото и бескомпромисна борба против корупцијата, беа тема на разговор на денешната средба лидерот на партијата Арбен Таравари со ...

д-р Арбен Таравари, градоначалник на Гостивар

Медиумите велат здравство и правда понудени на АА за влез во влада, Таравари вели ништо не е дефинитивно

Алијансата за Албанците (АА) на чело со претседателот на партијата Арбен Таравари утре ќе го избира новото претседателство, а по Централното собрание новите партиски тела ќе ја разгледуваат можноста за ...

Page 3 of 5 1 2 3 4 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER