fbpx
Амбасадорката на Украина и тимот на Амбасадата со знамињата на Украина и Кримските Татари

Tag: Матис

Шекеринска на средба со Матис

Аспирациите на Македонија за членство во НАТО и стратешкото партнерство со САД ќе бидат теми на денешната средба во Вашингтон на заменик претседателката на Владата и министерка за одбрана Радмила ...

Матис: Во Сирија избегнат судир со руски платеници

Во Сирија бил избегнат судир меѓу меѓународната антиџихадистичка коалиција предводена од Вашингтон и руски платеници, изјави министерот за одбрана на САД, Џејмс Матис. - Минатата недела руски елементи зазеле позиции ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER