fbpx
Foto: Wikimedia Commons
Фото: Твитер
Фото: МИА
Фото: Фејсбук
Фото: МИА

МРЕЖА

Телма и маслиновите новинари или не знаат да читаат (на англиски), или се дибидус злонамерни

Универзитетската професорка Емилија Целакоска на својот Фејсбук профил реагира на објавата на телевизија Телма и други новинари во врска со Извештајот за Северна Македонија 2022. Нејзиниот статус го објавуваме во целост:...

Read more

Синдром Ванковска: Главната русофилка – уредничка на белградски Спутник има син кој живее и работи во Париз, не во Санкт Петерсбирг или Москва!

Новинарот и аналитичар, Љубомир Костовски , на својот Фејсбук профил пишува за „Синдромот  Ванковска“ Во Србија е отворена дилемата (на интернет) зошто детето на главната русофилка - уредничка за белградски...

Read more

Многу е полоша ситуацијата од тaa што ja гледате преку медиумите, вели Турчин кој бара помош од своите пријатели преку социјалните мрежи

Фото: Скриншот

“Мојот пријател Вејсел кој се наоѓа во една од погодените области од земјотресот во Турција ме замоли да пишам, со надеж дека некој ќе прочита и ќе им помогне што...

Read more

Лорд Пиклс: Жртвите на холокаустот кои ја преживеаја Втората светска војна, го преживеаја Сталин, сега се убивани во своите домови од руските бомби

Лорд Пиклс, специјален претставник на Обединетото Кралство за пост холокаустот прашањеа, на својата Твитер сметка го објави одговорот на изјавата на рускиот претставник кој ја отфрли загриженоста на Украина во...

Read more

Твитерџиите му одговорија на Стојанов: Полицаецот кој не дозволи понижување на Македонија и Македонците има име, Оливер Спасовски

По вчерашната објава на контроверзниот претседател на бугарската фондација Македонијас, Виктор Стојанов дека нуди 200 евра на оној кој ќе му го каже името и презимето на полицаецот од ГП...

Read more

Режисерот Зафировски со коментар за сторијата за Манчевски: Се толерира грабеж, а се брукаат другите филмски автори!

Голем број уметници реагираа по објавената сторија на ЦивилМедиа со наслов: „Банана продукција, Милкман Продакшн и Милчо Манчевски – гаранција за успех на филм или тезга за големи пари?“. Режисерот Борко Зафировски,...

Read more

Иво Антов: Манчевски излобира Закон со кој се криминално одлеани милиони евра

Не стивнуваат коментарите по објавената сторија на ЦивилМедиа со наслов: „Банана продукција, Милкман Продакшн и Милчо Манчевски – гаранција за успех на филм или тезга за големи пари?“. Откако на својот фејсбук...

Read more
Page 1 of 19 1 2 19

CIVIL MEDIA NEWSLETTER