fbpx
Фото: Зеленски на Х
Фото: Фејсбук ЕУБАМ
Фото: скриншот од веб страницата на Фондацијата
Фото: МИА архива
Фото: МИА
Поморски дрон Sea Baby. Фото кредити: SSU

Tag: АЕК

Утре започнува процесот на сослушување на уапсените за убиството на навивачот на АЕК

Уапсените 104 лица за инцидентите пред стадионот на АЕК во понеделникот навечер, кога беше убиен 29-годишен навивач на атинскиот тим, од утре до недела ќе бидат изведени пред истражен судија ...

Градоначалниците на Атина и Загреб со заедничка порака: Насилството и крвта немаат место на нашите стадиони, во нашите градови, во нашето општество

Слепото насилство и крвта немаат место на нашите стадиони, во нашите градови, во нашето општество, порачуваат во заедничката изјава градоначалниците на Атина и Загреб Костас Бакојанис и Томислав Томашевиќ во ...

Уапсените за инцидентите пред стадионот на АЕК и убиството на навивачот денеска ќе бидат изведени пред јавен обвинител

На пристаништето во Игуменица синоќа биле уапсени уште петмина хрватски државјани под сомнение дека учествувале во инцидентите пред стадионот на АЕК во понеделникот вечерта, додека пак они кои веќе беа ...

Еден убиен и осум повредени во инцидентите предизвикани од навивачи на Динамо Загреб во Атина

Едно лице, веројатно навивач на АЕК, беше убиено во инцидентите во Атина што доцна синоќа ги предизвикаа навивачите на Динамо Загреб во пресрет на денешниот натпревар на грчкиот и хрватскиот ...

Презентација на завршен мониторинг извештај за работата на АВМУ и АЕК

Завршниот мониторинг извештај за работата на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) и Агенцијата за електронски комуникации (АЕК), ќе биде презентиран денеска од Евротинк – Центар за европски ...

Операторите бараат реални законски решенија за реемитувањето

Операторите кои вршат реемитување преку различни платформи (ИПТВ, кабелски, ДВБТ и сателитски), членки на Здружението на информатичко-комуникациските технологии при  Стопанската комора на Македонија, денеска по дискусија за предложените измени на ...

Мониторинг извештај за работата на АВМУ и АЕК

Петтиот мониторинг извештај за работата на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) и Агенцијата за електронски комуникации (АЕК), во рамки на проектот „Мониторинг на ефикасноста, ефективноста, транспарентноста и одговорноста на регулаторните ...

Западен Балкан чека поевтин роаминг со ЕУ

 Сè уште нема конкретни рокови и активности од надлежните институции за ветеното намалување на меѓународните тарифи за роаминг во телекомуникациските услуги, по потпишаниот меморандум меѓу Македонија и Бугарија. Новини се ...

Панорамското тркало во Скопје, сепак, нема да се врти?

Агенцијата за електронски комуникации нема да донира пари на сметка на Јавното собраќајно претпријатие „Скопје“ за изградба на Панорамското тркало! Граѓан(к)ите во повеќе наврати го изразија незадоволство од трошењето на ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER