fbpx
Фото Фејзбук
Фото: МИА
Фото МИА

Tag: Левица

Таравари: ВМРО-ДПМНЕ и Левица го поларизираат општеството со нивните радикални ставови, СДСМ треба да ги собере сите проевропски македонски партии и да направи кампања

„Членството на Алијанса за Албанците е најопозициското и антиДУИ членство. Опозициските албански партии коишто се сега, сите се деривати на ДУИ. Меѓутоа, ако ги анализирате сите три партии, понекогаш биле ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Спутник опозиција

ДРАГАН МИШЕВ Спутник е руски збор за сателит, и кога се толкува во астрономски контекст, и воопшто, спутник е општоприфатен термин во рускиот јазик за вештачките сателити на која било ...

Каевски: Дали вредностите на Енвер Хоџа ќе ги преговара Мицкоски на маса со коалицискиот партнер Левица?

Мицкоски ги сруши сите лажни маски на ДПМНЕ и ја призна желбата за коалиција со Левица. Наутро ДПМНЕ праќа соопштение против Левица а попладне Мицкоски зборува за коалиција со анти ...

Љупчо Зиков, главен и одговорен уредник на „Капитал“, панел на ЦИВИЛ - Попис: статистика, неп олитика/ Фотографија Биљана Јордановска, ЦИВИЛ

Зиков: Однесувањето на Левица во Собрание е израз на немоќ, веројатно пресметките им се дека немаат доволно гласови

„Нема да претстои период од година дена во кој ќе јадеме бурек, туку ние 32 години јадеме бурек. Ова се што се случува, ова вчера во Собранието.. па во побрутална ...

Апасиев се солидаризира со Хамас; Атанасоски: Левица е целосно проруска партија и e на страната на противниците на САД

Ултранационалистичката Левица на Димитар Апасиев до Собранието достави Резолуција за осуда на „израелската окупација“. Најголемите политички партии во земјата, без оглед на тоа што веќе ги изнесоа своите ставови во ...

Џабир Дерала, Форум за мир и дијалог, 13 август 2023 (фото: Рилинд Сулејмани)

БЕСЧУВСТВИТЕЛНИ И ВУЛГАРНИ ПОЛИТИЧКИ МОНСТРУМИ: Киднапирање на еден протест

ЏАБИР ДЕРАЛА Релативно долгиот одмор и отсуство од политичката сцена, не ѝ помогна на ултрадесничарската лумпен партија со лажно име (левица) да ја подобри својата ментална состојба. Исто беше и ...

За работниците популистички говори, за Апасиев луксузен одмор во Египет

Повеќе интернет портали утрово објавија фотографија на која тврдат дека е забележан Димитар Апасиев како чека ред за летот до Хургада, Египет. Хургада е луксузна дестинација каде аранжман за едно ...

Фото: СДСМ

Глупавите, набрзина смислени оправдувања од ДПМНЕ и Левица се потврда за лажењето, неискреноста и негрижата за македонскиот јазик, велат од СДСМ

„ДПМНЕ и Левица, покажаа негрижа и непочитување за македонскиот јазик со негласањето на новиот Закон за употреба на македонскиот јазик во Собранието“, велат од СДСМ. „Глупавите, набрзина смислени оправдувања се ...

Срамно е што ДПМНЕ и Левица не гласаа за Законот за употреба на македонскиот јазик, велат од СДСМ

„Срамно е што пратениците на ДПМНЕ и Левица не гласаа во Собранието за новиот Закон за употреба на македонскиот јазик“, соопштија утрово од СДСМ. Според нив, со законот за употреба ...

Page 1 of 10 1 2 10

CIVIL MEDIA NEWSLETTER