fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Изет Меџити

Артан Груби на настан на ЦИВИЛ. Извор: Архива на Цивил Медиа

Груби: Груевски со измените во Кривичниот законик не може ни да сонува да се врати во Северна Македонија

Првиот вицепремиер Артан Груби смета дека експремиерот Никола Груевски не може ниту да сонува слободен да се врати во државава, бидејќи влијанието на изменетите членови од Кривичниот законик врз обвиненијата ...

Внатрепартиска дебата во ДУИ или поделба до уништување… Што се крие зад негодувањата во партијата со 20-годишна власт?

НАЗМИ АБДУРАХМАНИ По парламентарните избори во 2020 година, кога коалицијата „Можеме“ предводена од социјалдемократите (СДСМ) на Зоран Заев и Демократската унија за интеграција (ДУИ) со нивната позната кампања „Псе јо“ ...

Фото од фејсбук профилот на Изет Меџити

Меџити: ДУИ мора да се ослободи од узурпаторите, платениците и неспособните!

Потпреседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), воедно и пратеник во македонското Собрание Изет Меџити, еден од лидерите на незадоволната група во ДУИ, ја искритикува снимката на која партискиот лидер ...

Продолжува незадоволството во ДУИ – се бара разрешување на дел од министрите

Незадоволната група од редовите на Демократската унија за интеграција (ДУИ) предводени од пратеникот Изет Меџити, и други партиски и владини функсионери денеска на прес-конференција претставија анализа и го повторија своето ...

Незадоволната група од ДУИ за денеска најави прес-конференција

Незадоволната група од Демократската унија за интеграција (ДУИ) предводена од пратеникот Изет Меџити, градоначалникот на општина Сарај Блерим Беџети, на Чаир Висар Ганиу, како и Муса Џафери за денеска најавија ...

Нерегистрирана градинка во Чаир згрижува и индоктринира деца!

Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика Фејсбук страницата на детската градинка "Bleta" („Пчела“) во Чаир, на која беа објавени видеа и фотографии од дечињата од градинката, како вршат ритуални обичаи ...

Протест на граѓанка на Чаир: Градоначалникот Меџити не измами!

Активистката Валбона Река веќе неколку денови самата протестира, блокирајќи го влезот на подземниот паркинг за новоизградената зграда на улицата „Ресенска“ број 8 во населбата Чаир, што се наоѓа спроти Поликлиниката ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER