fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: украински беспилотни летала

Фото: Скриншот

(ВИДЕО) Украинските беспилотни летала со ВИ се обидуваат да ја попречат енергетската индустрија на Русија, и засега успеваат

Се слуша силен звук на зуење додека се приближува мала силуета во воздухот. Бучавата морничаво потсетува на нападите со руски беспилотни летала врз Украина, но оваа епизода е снимена поблиску ...

Фото: Укринформ

Уште една руска рафинерија погодена од украински беспилотни летала, четврта за 24 часа

Беспилотните летала лансирани од Главната управа за разузнавање на Министерството за одбрана на Украина, наводно, ја погодиле рафинеријата за нафта Новошахтинск, со што ефикасно ги запрела нејзините операции. „Да, овој ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER