fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: камиони

Од почетокот на војната во Газа пристигнале 421 камион со помош

Според хуманитарните организации, во четирите недели од почетокот на војната меѓу Израел и Газа, 421 камион пристигнале во изолираното крајбрежно подрачје со итна потребна помош, соопштија хуманитарни организации. Палестинската Црвена ...

Foto: Pixabay free

Весиќ: До почетокот на летото реализација на договорот со Северна Македонија за користење „тагови“

Министерот за градежништво, транспорт и инфраструктура на Србија Горан Весиќ изјави дека до почетокот на летната сезона треба да почне да се применува договорот со Северна Македонија за употреба на ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Германија ги повика Србите да ги отстранат барикадите

Утринските изданија на медиумите на албански јазик во регионот се во знакот на барикадите. Падна барикадата на граничниот премин Мердаре. Посебно внимание предизвика повикот на германската влада до Србите во ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER