fbpx
Фото: МИА
Gaza war (Image by hosny salah from Pixabay)

Tag: Бошњачка заедница

Фото: Кабинет на претседателот

Пендаровски: Бошњачката заедница е нераскинлив дел од нашето мултикултурно, мултирелигиозно и мултиетничко општество

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Северна Македонија. -Дозволете ми, во мое лично име и во ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER