fbpx
Фото Фејзбук
Фото: МИА
Фото МИА

Tag: СДСМ

Маричиќ: Опозицијата нема план ниту намера за членство во ЕУ, време е да заземе посериозен однос

ДПМНЕ нема план ниту намера за решавање на стратешките прашања и членство во ЕУ, време е опозицијата да заземе посериозен однос, не поради СДСМ, туку поради граѓаните. Скапо сме ги ...

Кузеска: Наместо аматерски скечеви пратениците од ДПМНЕ да ги вратат дипломатските пасоши со новото уставно име

Портпаролка на СДСМ, Богданка Кузеска, во обраќањето до јавноста на денешната прес-конференција, истакна дека додека ДПМНЕ сее лаги и ги манипулира граѓаните, нивните пратеници со дипломатски пасош со новото уставно ...

Раководството на СДСМ му дава поддршка на Пендаровски за нов мандат за претседател на државата

Раководството на СДСМ попладнево донело одлука да поддржи втор претседателски мандат на Стево Пендаровски. Партиски извори информираат дека попладнево на состанок на раководството на СДСМ е одлучено Стево Пендаровски да ...

Битиќи: СДСМ го испорачува ветеното и има јасна визија, ДПМНЕ нема план, сеат лаги и страв кај граѓаните

СДСМ има јасни визии и има економска понуда, секако дека има грешки, и тоа е човечки, но човек што работи и греши. Се што ветивме, испорачавме. За разлика од нас ...

СДСМ инсталираше 600 мегавати од обновливи извори ДПМНЕ само 16, вели владеачката партија

Успешните енергетски политики на СДСМ даваат резултати, стои во соопштението од СДСМ. Оттаму велат дека изминатите две години имаме најголемо инвестирање и најмногу обновливи извори на енергија кои што произведуваат ...

Наместо решение, ВМРО-ДПМНЕ преку министерот Тошковски го заглави издавањето пасоши, обвинува Каевски

Наместо решение, ДПМНЕ преку министерот во техничката Влада само ги компликува работите со личните документи и го заглавува издавањето пасоши, обвинува на прес-конференција портпаролот и пратеник на СДСМ, Дарко Каевски ...

СДСМ поднесува законски измени за продолжување на важноста на возачките дозволи

Пратеничката група на СДСМ ќе поднесе предлог за законски измени со кои возачките дозволи, сообраќајните дозволи, осигурителните полиси и сообраќајните книшки ќе им биде продолжена важноста. -Со измени на законите ...

Ковачевски: Европскиот фронт е отворен за сите субјекти што сакаат да работат државата да стане членка на ЕУ

Европскиот фронт е отворен за сите политички партии, независни кандидати, или со еден збор учесници во изборите кои се залагаат да градиме општество кое доликува на современите демократии, општество интегрирано ...

Page 1 of 62 1 2 62

CIVIL MEDIA NEWSLETTER