fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: меѓуетнички односи

Добро утро со Орданоски

Нема интеграција без пенетрација

Пишува: Сашо Орданоски Кога живеете во мала, мултиетничка, мултикултурна и мултиконфесионална европска држава, и сте етничко мнозинство, а државата ја споделувате со неколку малцинства, од кои едното е значително во својот ...

Османи: Законот за јазици е дел од европскиот пат

Како што пренесува новинската агенција МЕТА, „патот до Брисел води преку Охридскиот рамковен договор и Законот за јазиците, како едно од најсензитивните и најважните прашања од договорот“, вели вицепремиерот за ...

Директни и јасни ЕУ пораки за излез од кризата

Заедничка изјава на комесарот Јоханес Хан и членовите на Европскиот парламент Едуард Кукан, Кнут Флекенштајн и Иво Вајгл: „Ние се сретнавме денеска со претставниците на парламентарните партии. Многу јасно нагласивме ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER