fbpx
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: МИА
ФОТО: Принтскрин

Tag: Брнабиќ

Брнабиќ: Политички нонсенс е Косово да учествува на самитот во Софија како држава

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска порача дека учеството на Косово на европскиот самит за Западен Балкан во Софија „како држава е политички нонсенс“, како и дека во зависност од постапките на ...

Сè е исто, само Живаљевиќ го нема!

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров денеска во 15 часот во ВИП салонот на Градската куќа во Ниш, ќе оствари средба со првиот потпретседател на Владата и министер ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER