Categories
КОЛУМНА Записник од ИК на ВМРО-ДПМНЕ

пишува: Сашо Орданоски   Овој записник е добиен од доверливи меѓународни шпионски аудио извори. Пренесуваме делови од снимката од дискусијата...

Прочитај повеќе...
ГОВОР НА ОМРАЗА Погребален венец за Илчо Захариев

На социјалните мрежи и медиумите се шири морбидно видео на

ДИК Два часа за решавање приговор

Очекувањата на Државната изборна комисија дека брзо ќе се

ИЗБОРИ Неколку извадоци од извештаите за изборни нерегуларности

Мониторинг тимот на ЦИВИЛ евидентираше нерегуларности на

ИЗБОРИ Нерегуларности поттикнати од партиски претставници и активисти

Од извештаите на мониторинг тимот на ЦИВИЛ во врска со

КАРПОШ Пријава на Јакимовски за сменети брави во архива и Комисија за јавни набавки

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, вчера

ФУНКЦИЈА Колку млад е премлад?

Велат дека на младите останува светот, но кога станува збор за

СУДСТВО Притвор и за петтоосомничениот за обид на убиство на Села

Определен му е притвор од 30 дена и на Александар Јаневски –

ДИК Одбиен приговорот на ВМРО-ДПМНЕ за две избирачки места во Прилеп!

Државната изборна комисија го одби првиот приговор на

ИЗБОРИ ВМРО-ДПМНЕ повлече три приговори од ДИК

Само што започна седницата на ДИК за разгледување на

АПСЕЊЕ Грчкото МВР сè уште молчи за апсењето на Грујевски и Бошковски

МВР сè уште нема добиено официјална потврда од грчката